مرداد ۳۰ ۱۳۹۲ ۱دیدگاه

خانواده SPSS : گروه مدل سازی

مقدمه :

در سلسه مقالاتی که تحت عنوان معرفی خانواده نرم افزارهای IBM SPSS در وبسایت تحلیل آماری منتشر خواهند شد قصد داریم اجزای مختلف و سرویس های متنوعی که IBM SPSSدر اختیار محققان ، تحلیلگران و مدیران در رشته های مختلف علوم و صنایع ( به ویژه کاربردهای اقتصادی و مدیریتی) قرار می دهد را معرفی کنیم .

نرم افزار های تحلیلی پیش بینی کننده به سازمان ها کمک می کنند تا از داده هایشان در تصمیمات روزانه استفاده کنند تا نتایج کاریشان را بهبود بخشند . نرم افزار SPSS این کار را با توانا ساختن سازمان ها ، مراکز دولتی و آموزشی در جمع آوری اطلاعات درباره رفتار و عقاید مردم و در نهایت پیش بینی نتایج قبل از این که اتفاق بیفتند انجام می دهد .

ما در مقاله های پیش رو چهار خانواده از گروه نرم افزارهای  IBM SPSS را بررسی می کنیم . این ابزارها و نرم افزارها برای استفاده همزمان و متقابل با هم طراحی شده اند و به کابر کمک می کنند تا به اهداف تحقیقاتی و تجاری مورد نظرش برسد .

این چهار گروه عبارت اند از :

  • The Statistics family : که شامل IBM® SPSS® Statistics و زیرمجموعه هایش می شود و بزرگترین و پراستفاده ترین مجموعه نرم افزاری آماری در سراسر دنیاست .
  • The Modeling Family : شامل Modeler Professional IBM® SPSS® برای داده کاوی و IBM® SPSS® Modeler Premium .
  • The Data Collection Family : حاوی مجموعه نرم افزارهای تحقیقاتی مانند IBM® SPSS® Data Collection که به شما کمک می کند یک چشم انداز پرجزییات از رفتار و نظرات مشتریانتان بدست آورید .
  • The Deployment Family : شامل نرم افزارهایی که برای پر کردن شکاف میان تحلیل ها و واقعیت به کار می روند .

این مقالات به شما کمک می کنند تا با مجموعه نرم افزارهایی آشنا شوید که نحوه استفاده از اطلاعات و تجزیه و تحلیل آنها را برای رسیدن به نتایج بهتر در اختیار شما قرار می دهند .

مجدد تاکید می شود که تمرکز این مقالات برای معرفی جنبه مدیریتی و اقتصادی نرم افزارهاست ، در حالی که کاربردهای نرم افزار SPSS در پزشکی ، رواشناسی ، کشاورزی و … به قوت خود باقی هستند و در مقالات دیگری بررسی خواهند شد .

قسمت سوم :

 Modeling family

گروه مدل سازی

 

وقتی شما تصمیمات تجاریتان را مدل سازی می کنید ، شاید از داده های ساختار یافته که در منابع اطلاعاتیتان نگه داری می کنید استفاده کنید و با قدرت و توان IBM SPSS Modeling family  شما می توانید روابط پنهان درون داده هایتان را کشف کنید و نتایج فعل و انفعال های آینده تان را پیش بینی کنید .

مدل سازی قدرتمند ، ارزیابی و خودکارسازی استعدادها و قابلیت ها به شرکت ها کمک می کند تا به طرز موثری به سود مشتریان دست یابند ، بهترین مشتری را حفظ کنند و فروش بیشتری به آنان داشته باشند . کمپانی سافمپ یکی از بهترین عرضه کنندگان کامپیوتر و نرم افزار از IBM SPSS Modeler استفاده کرد و فروشش را نزدیک به ۲۰ درصد افزایش داد و سوددهی فروشگاه آنلاینش را سه برابر کرد .

IBM® SPSS® Modeler Professional

به سرعت الگوها و روندهای موجود در داده های عددی را کشف کنید و نتایج را مدل بندی نمایید و پیش بینی هایی انجام دهید که تصمیمات تجاری شما را با بینش پیشگویانه همراه سازد . با یک رابط کاربری گرافیکی ، شما می توانید  تواناییتان را برای ساخت مدل های پیش بینی کننده با استفاده از مشارکت قدرتمند و تکنیک های طبقه بندی منسجم کنید .

IBM® SPSS® Modeler Premium

به دست آوردن اطلاعات از داده های بی ساختار مانند فعالیت های اینترنتی ، محتوی بلاگ ها ، بازخورد مشتریان ، نامه های الکترونیکی و مقالات به موازات داده های عددی سازمان یافته برای ساخت دقیق ترین مدل پیش گوی ممکن .

تکنیک های پیشرفته کاربران را قادر می سازد که مفاهیم کلیدی ، تمایلات و روابط را از داده ها استخراج کنند و ان ها را به قالب سازمان یافته یا مدل پیش گو تبدیل کنند

moein_tahlileamari

1 comment

  1. با سلام یک سوال در مورد سری زمانی داتم واینکه چطور بعد زمان را در مدل وارد می کنیم وهمچنین چطور پیش بینی می کنین .با تشکر-هادی سیاسر-۰۹۱۵۳۴۲۳۴۵۹

    پاسخ

Write a Reply or Comment