مهر ۱۸ ۱۳۹۷ ۷دیدگاه‌

آموزش ورود داده های پرسشنامه در SPSS

برای آنکه تجزیه و تحلیل آماری بر روی داده ها انجام شود، ابتدا باید داده ها وارد برنامه SPSS و متغیرها مشخص شوند. داده ها در یک صفحه گسترده به نام ویرایشگر داده ها (Data Editor) وارد می شوند. برای دسترسی به این صفحه گسترده به منظور وارد کردن داده ها، هنگامی که برنامه SPSS باز می شود گزینه New Data Set را انتخاب کنید در این حالت پنجره ویرایش گر داده ها بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

پایین پنجره ویرایشگر داده ها در سمت چپ دو قسمت به نام های  Variable View و Data View وجود دارند. Variable View برای نام گذاری متغیرها، مشخصات و جزئیات مورد نظر آن ها به کار می رود. همچنین با کلیک روی Data View در پایین پنجره Data Editor یک صفحه گسترده جهت ورود اطلاعات، که در بر دارنده خانه هایی است که از تقاطع سطرها و ستون ها به دست آمده اند، باز می شود.

بنابراین هر ستون در کاربرگ Data View مربوط به یک متغیر است. (هر سوال معرف یک متغیر است) و هر سطر آن مربوط به یک نفر از پاسخ دهندگان به پرسشنامه است. با مشاهده ویدیوی آموزشی با عنوان آموزش ورود داده های پرسشنامه در SPSS می توانید به راحتی اطلاعات پرسشنامه مورد نظر خود را به SPSS معرفی کنید.

 

moein_tahlileamari

7 comments

 1. با تشکر از عوامل سایت تحلیل آماری . آموزش ورود داده ها در spss خیلی خوب توضیح داده شده. واقعا این سایت مفید و کاربردی هست.

  پاسخ
 2. سلام و احترام
  بسیار عالییییییییییی. واقعا متشکرم.

  پاسخ
 3. باسلام ویدیو خیلی خوبی بود باتشکر

  پاسخ
 4. خیلی ساده و عالی تشکر میکنم به راحتی بت اطلاعات را یاد گرفتم

  پاسخ
 5. سلام چجوری میشه تو برنامه spss فارسی نوشت تو قسمت value ؟؟
  تو این کلیپ چجوری فارسی مینویسه؟؟؟؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

  پاسخ
 6. واقعا ممنون خدا خیرتون بده

  پاسخ
  1. خوشحالیم که براتون مفید بوده. منتظر ویدیوهای آموزشی جدید SPSS باشید

   پاسخ

Write a Reply or Comment