چگونگی پیدا کردن مقاله بیس و عنوان برای پایان نامه

چگونگی پیدا کردن مقاله بیس و عنوان برای پایان نامه

در این ویدیوی آموزشی با عنوان چگونگی پیدا کردن مقاله بیس و عنوان برای پایان نامه ، قصد داریم به نکات مهم در این خصوص به ویژه برای رشته های مدیریت بپردازیم. مهترین نکته در انتخاب عنوان برای رشته های مدیریت، انتخاب مقاله بیس های پژوهشی می باشد باید توجه داشت که در هنگام انتخاب یک مقاله بیس تا حد امکان مقاله دارای مدل مفهومی و فرضیه باشد

نکته مهم دیگر در پیدا کردن عنوان و مقاله بیس آن است که متغیرهای مورد در در عنوان و مقاله بیس مورد نظر دارای پیشینه قوی (پیشینه پژوهش های داخلی و خارجی) باشد. بنابراین اگر موضوع فاقد پیشینه باشد بهتر است که انتخاب نشود. همچنین اگر ابزار گردآوری اطلاعات در مقاله بیس، پرسشنامه باشد باید حتما توجه کنید پرسشنامه ضمیمه مقاله بیس باشد و در غیر اینصورت پرسشنامه استاندارد آن متغیرها در مقالات دیگر موجود باشد. (در بعضی موارد اگر آدرس پست الکترونیکی نویسنده مقاله ذکر شده باشد می توان از نویسنده مقاله پرسشنامه را درخواست نمود).

تعدادی از پایگاه های جستجو:

Google Scholar

Science direct

Elsevier

Emerald

Springer

Cambridge Journals

High wire Press

تعدادی از پایگاه های جستجو برای رشته های پزشکی:

ISI

Web of Science

Embays

PubMed

Scopus

لازم به ذکر است که در اکثر پایگاه های ذکر شده مقالات به صورت مستقیم قابل دانلود کردن نیستند و مستلزم پرداخت هزینه می باشند. بدین منظور برای دانلود مقالات مورد نظر می توان به سایت سای هاب (http://sci-hub.tw/) و یا سایت لایبجن ( http://gen.lib.rus.ec/) که امکان دسترسی به فایل پی.دی. اف پورتال ساینس دیرکت (وابسته به الزیور) و امرالد و… را می دهند؛ مراجعه کرده و با کپی کردن و انتقال آدرس مقاله مورد در در سایت سای هاب و یا سایت لایبجن، پی دی اف مقاله مورد نظر  را دریافت نمود. به عنوان مثال می توانید به مشاهده این ویدیوی آموزشی بپردازید.

۵ نظرات
 • ارسال شده در۰:۰۱ ق٫ظ, ۱۳۹۸-۰۶-۱۴

  من چطوری ازتون تشکر کنم؟

 • جواد جهان آرا
  پاسخ
  ارسال شده در۲:۰۷ ب٫ظ, ۱۳۹۹-۰۵-۰۱

  سلام…. عالی بود…. بنده ترم پاییز پایان نامه دارم و واقعاً نمیدونم از کجا باید شروع کنم
  یه موضوع بدون مقاله بیس دارم ببینم میتونم با این آموزش شما چیزی پیدا کنم یا نه
  متشکرم از شما

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در۹:۵۵ ق٫ظ, ۱۴۰۲-۰۹-۲۱

  ممنون عالی بود مقاله خوبی بود

 • ارسال شده در۹:۵۶ ق٫ظ, ۱۴۰۲-۰۹-۲۱

  خیلی خوب بود

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت