خانواده SPSS : گروه گسترش

خانواده SPSS : گروه گسترش

مقدمه :

در سلسه مقالاتی که تحت عنوان معرفی خانواده نرم افزارهای IBM SPSS در وبسایت تحلیل آماری منتشر خواهند شد قصد داریم اجزای مختلف و سرویس های متنوعی که IBM SPSSدر اختیار محققان ، تحلیلگران و مدیران در رشته های مختلف علوم و صنایع ( به ویژه کاربردهای اقتصادی و مدیریتی) قرار می دهد را معرفی کنیم .

نرم افزار های تحلیلی پیش بینی کننده به سازمان ها کمک می کنند تا از داده هایشان در تصمیمات روزانه استفاده کنند تا نتایج کاریشان را بهبود بخشند . نرم افزار SPSS این کار را با توانا ساختن سازمان ها ، مراکز دولتی و آموزشی در جمع آوری اطلاعات درباره رفتار و عقاید مردم و در نهایت پیش بینی نتایج قبل از این که اتفاق بیفتند انجام می دهد .

ما در مقاله های پیش رو چهار خانواده از گروه نرم افزارهای  IBM SPSS را بررسی می کنیم . این ابزارها و نرم افزارها برای استفاده همزمان و متقابل با هم طراحی شده اند و به کابر کمک می کنند تا به اهداف تحقیقاتی و تجاری مورد نظرش برسد .

این چهار گروه عبارت اند از :

  • The Statistics family : که شامل IBM® SPSS® Statistics و زیرمجموعه هایش می شود و بزرگترین و پراستفاده ترین مجموعه نرم افزاری آماری در سراسر دنیاست .
  • The Modeling Family : شامل Modeler Professional IBM® SPSS® برای داده کاوی و IBM® SPSS® Modeler Premium .
  • The Data Collection Family : حاوی مجموعه نرم افزارهای تحقیقاتی مانند IBM® SPSS® Data Collection که به شما کمک می کند یک چشم انداز پرجزییات از رفتار و نظرات مشتریانتان بدست آورید .
  • The Deployment Family : شامل نرم افزارهایی که برای پر کردن شکاف میان تحلیل ها و واقعیت به کار می روند .

این مقالات به شما کمک می کنند تا با مجموعه نرم افزارهایی آشنا شوید که نحوه استفاده از اطلاعات و تجزیه و تحلیل آنها را برای رسیدن به نتایج بهتر در اختیار شما قرار می دهند .

مجدد تاکید می شود که تمرکز این مقالات برای معرفی جنبه مدیریتی و اقتصادی نرم افزارهاست ، در حالی که کاربردهای نرم افزار SPSS در پزشکی ، رواشناسی ، کشاورزی و … به قوت خود باقی هستند و در مقالات دیگری بررسی خواهند شد .

 

قسمت چهارم :

Deployment family

گروه گسترش

 

 

چه می شد اگر می توانستید مطمئن شوید هر تصمیمی که در باره مشتریانتان می گیرید تصمیم درستی است ؟

با استفاده از گروه IBM SPSS Deployment شما می توانید با تحلیل کامل فعالیتتان تصمیمات نتیجه محور بگیرید .  از فعالیت هایتان نتایج تحلیلی بسازید تا تجارتتان را بهبود ببخشید ، نتایج را پیش بینی کنید و نتایج را به تصمیم گیرندگان گزارش دهید . به عنوان مثال ، کمپانی Infinity Property and Casualty Corporation از محصولات گروه IBM SPSS Deployment استفاده کرد تا سوددهی و دقت فرآیند بررسی مطالباتش را بهبود بخشد .

 

IBM SPSS Decision Management

گرفتن تصمیمات مشتری مدارانه و بهبود نتایج از طریق ترکیب اطلاعات بدست آمده از تجزیه و تحلیل پیش بینی با قوانین موجود تجارت و دیگر سیستم ها میسر می شود . شرکت شما می تواند به تاجران این اختیار را بدهد که مدل های پیش بینی کننده شان را گسترش و بهبود بخشند و آن ها را با قوانین تجارت ترکیب کنند تا به گرفتن تصمیماتی منجر شود که هم برای شرکت و هم برای مشتریان مفید است .

IBM SPSS Collaboration and Deployment Services

با امنیت بیشتر دارایی های متنوع تحلیلی را مدیریت کنید و همکاری هایتان را با کسانی با آنها کار می کنند تقویت کنید . فرآیندهای تحلیلی مداوم را برای حصول نتایج قابل اطمینان تر یکپارچه سازی کنید . و مطمئن شوید اطلاعات در زمان مناسب به دست کاربران مناسب می رسد .

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
7 سال قبل

سلام آقای یوسف نژاد عزیز.ممنونم از سایت خوبتون.امیدوارم بتونید با سلامتی به روندتون ادامه بدید.می خواستم نرم افزاری در جهت تجزیه و تحلیل آماری فروش یاد بگیرم.اینجور که جستجو کردم همین خانواده spss رو ظاهرا باید یاد بگیرم.ممنون می شم با لطفتون در قالب راهنمایی که سریع تر بتونم تو جاده هدفم قرار بگیرم و تلاشم صرف یادگیری بشه تا پیدا کردن راه درست در این زمینه،بر من منت بذارید.سپاس از وقتی که می ذارید