شهریور ۱۸ ۱۳۹۶ ۴دیدگاه‌

معرفی نرم افزار SPSS

SPSS معروفترین نرم افزار آماری برای تحلیل داده ها به شمار می آید. این نرم افزار به واسطه سادگی و پوشش نسبتا مطلوب روش های آماری، تبدیل به یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای آماری در کشور ما شده است. نرم افزار SPSS یکی از قدیمیترین برنامه های کاربردی در زمینه تجزیه و تحلیلهای آماری است، که قابلیت های انجام آمار توصیفی زیبا از اطلاعات، شامل رسم نمودار و چارتهای گوناگون، محاسبات مربوط به میانگین، انحراف معیار، واریانس، میانه و … را دارا می باشد. همچنین علاوه بر تحلیل های آماری، مدیریت داده ها و داده کاوی نیز از ویژگی های این نرم افزار می باشد.

SPSS مخفف Statistical Package for Social Sciences (بسته آماری برای علوم اجتماعی) است که در عین سهولت و سادگی، یکی از قدرتمندترین ابزارها برای تحلیل داده های اجتماعی و رفتاری و … به شما می آید. یادگیری آسان، سادگی استفاده و قدرت بالا در انجام محاسبات پیچیده، SPSS را به یکی از رایجترین بسته های نرم افزاری مورد استفاده در تجزیه و تحلیل آماری مبدل نموده است. پس از خریداری شدن شرکت سازنده این نرم افزار توسط IBM در ۲۸ جولای ۲۰۰۹ با نام PASW که مخفف Predictive Analytics Software می باشد، منتشر شد.

SPSS نرم افزاری است که در میان پژوهشگران دانشگاهها بیشترین میزان کاربرد را داراست، خصوصا پژوهشگرانی که در روانشناسی و یا علوم اجتماعی فعالیت می کنند. SPSS کاربرد وسیعی در پژوهش های سازمان های خصوصی و دولتی و شرکت های بزرگ خصوصی دارد.

moein_tahlileamari

4 comments

 1. سلام
  با توجه به اینکه کار تحقیقاتی میدانی انجام میدهم نیاز به دانش این نرم افزار دارم

  پاسخ
  1. سلام. به زودی مطالب آموزشی متنوع در زمینه نرم افزار SPSS و سایر نرم افزارهای آماری در سایت قرار خواهد گرفت.

   پاسخ
 2. من نیاز به یه جستجوی پیشرفته بین تعداد زیادی داده ازتعداد زیادی کیس دارم،اگر کسی SPSS رو خوب بلده در این مورد ازش سوال دارم

  پاسخ
  1. سلام. اگر سوالی در مورد کار با SPSS دارید مطرح بفرمایید یا با شماره های تماس در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

   پاسخ

Write a Reply or Comment